O isim Ardahan’dan Esenyurt’a geliyor

Ses sanatçısı, bestekar ve eski milletvekili Faruk Demir, 5 yıldır sürdürdüğü Ardahan Belediye Başkanlığı görevi için yeniden aday oldu. Ancak CHP yönetimi Demir’i bu kez 965 bin kişilik nüfusu ile Türkiye’nin en kalabalık ilçesi olan, Kars, Ardahan ve Iğdırlıların yoğun bulunduğu İstanbul Esenyurt’a kaydırmayı düşünüyor. İkinci alternatif olarak da Ankara Etimesgut için düşünülen Demir, SÖZCÜ’nün sorusu üzerine, ‘’Yerel seçimde Ardahan için başvuru yaptım ancak partim bana nerede ihtiyaç duyuyorsa orada olmaya ve çalışmaya hazırım’’ dedi.

Demir, Emin Özgönül’ün sorularını yanıtladı.

KOMİLİKTEN BAŞKANLIĞA

Sınır ili Ardahan’ın Hanak ilçesine bağlı bir köyde doğan Faruk Demir, ilk, ortaokul ve liseyi 6 yıl boyunca her gün 7 kilometre yürüyerek gidip geldiği ilçe merkezinde tamamladı. 17 yaşında İstanbul’a giderek Caddebostan Maksim Gazinosu’nda komi olarak işe başladı. Güzel sesi keşfedilince İTÜ Devlet Konservatuarı Şan Bölümü sınavına girdi ve kazandı. Mezuniyet sonrası TRT’de ses sanatçısı oldu.

İLK O SÖYLEDİ

TRT’den sonra Kanal B-TV’de sanat programı da yapan Demir, ‘’Prof. Mehmet Haberal bana Kanal-B TV’nin kapılarını açtı ve 17 yıl çalıştım. En büyük mutluluğu da Aşık Mahsuni Şerif’in ulu önder Atatürk’e yazdığı ‘Sarı Saçlım Mavi Gözlüm’ türküsü ile yaşadım, bu eseri ilk seslendiren ben oldum’’ dedi. Başkanlığı döneminde İstanbul, Ankara, İzmir, Muğla, Bodrum, Burhaniye gibi il ve ilçelerde konserler veren Demir, elde edilen tüm gelirle, Ardahanlı 35 yetim kız çocuğunu okutuyor.

KUTLAMA İÇİN SADECE MAMA

Bülent Ecevit’in partisi DSP’den milletvekili seçilen Demir, daha sonra CHP’nin belediye başkanı oldu. Göreve gelir gelmez ‘’Ardahan Belediyesi’’ yazısının üzerine T.C ibaresini ekletti. Eski yönetimden kalan 57,5 milyon liralık borcun tümünü ödedi. Kutlama ve teşekkür amacıyla çiçek gönderilmemesi çağrısı yapan Demir, sadece, hayvan barınaklarındaki kedi ve köpekler için mama kabul ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x