İsrail ordusu, yüzlerce kişiyi alıkoyarak Tulkerim kentinden çekildi

İsrail güçlerinin, işgal altındaki Filistin’e ait Batı Şeria bölgesindeki Tulkerim ile kentteki Nur Şems ve Tulkerim mülteci kamplarından çekildiği belirtildi.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, görgü tanıkları İsrail askerlerinin 17 Filistinliyi yaralayıp, yüzlerce kişiyi gözaltına aldıktan sonra Tulkerim ile kentteki Nur Şems ve Tulkerim mülteci kamplarından tamamen çekildiğini söyledi.

İsrail, Tulkerim kentine dün baskın düzenleyerek kuşatma altına almıştı. Baskınlarını bugün birkaç mahalleyi kapsayacak şekilde genişleten İsrail güçleri, Tulkerim ve Nur Şems mülteci kamplarında altyapıya ve Filistinlilere ait mülklere zarar vermişti.

Bölgede patlama seslerinin yanı sıra zaman zaman silahlı çatışma sesleri de duyulurken, İsrail güçlerine ait insansız hava aracının Tulkerim Mülteci Kampı’nda bir alanı bombalaması sonucu çok sayıda kişinin yaralandığı belirtilmişti.

Filistinli sosyal medya kullanıcıları, Nur Şems Mülteci Kampı’ndaki evlerin, iş yerlerinin ve altyapının yıkımına ilişkin görüntüler paylaşmıştı.

İsrail askerleri ayrıca Nur Şems Kampı’ndan çok sayıda Filistinliyi bir alanda toplayarak sorgulamıştı. (DIŞ HABERLERİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir