Hemşireye Cinsel Saldırı!

Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde hemşire H.Z.’ye cinsel saldırıda bulunan asistan hekim S.E. hakim karşısına çıktı.

Duruşmada olay gününü anlatan sanık S.E., mağdur hemşireyle flört ettiklerini ileri sürdü. Oysa savcılığın iddianamesinde ikili arasında olağan arkadaşlık dışında bir ilişki olmadığı belirtiliyor.

KENDİSİNE KARŞI KOYMADIĞINI İDDİA ETTİ

Davanın görüldüğü Bakırköy 22. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı’nın sorusu üzerine sanık S.E. mağdurun kendisine karşı koymadığını iddia etti. Sanık S.E. mağdur hemşireyi geçmişte 2 kez ameliyathaneden kovduğunu bu nedenle kendisine iftira atılmış olabileceğini ileri sürdü ve beraatini talep etti.

Savcılığın ve üye hakimin soruları üzerine S.E., mağdur ile ne telefon üzerinden ne de mesajlaşarak herhangi bir iletişimleri olmadığını söyledi. S.E. ayrıca, mağdur ile olay öncesinde mağdur ile dışarıda da görüştüğünü ancak bu görüşmelerin tarihini hatırlamadığını ifade etti.

BAŞKALARINI DA TACİZ ETMİŞ

Mağdurun avukatı Feyza Altun, sanık S.E.’nin başka asistanları da taciz ettiği için şikayet edildiğini ve bunu ispatlayacağını belirtti. Sanık S.E. ise böyle bir şikayetin olmadığını ileri sürdü.

S.E.’nin savunmasının ardından mağdur H.Z.’nin beyanları alındı. Beyanlarını gözyaşları içinde sunan mağdur, S.E.’yi kardeşi gibi gördüğünü, geçmişte böyle bir hareketini görmediğini anlattı.

Sanık S.E.’nin iyi bir hekim olduğunu hastanedeki kadın – erkek fark etmeden herkesin kuluncuna masaj yaptığını, kendisinin de bu istekte bulunduğunu söyledi. Mağdur, sanık S.E.’ye birçok kez “Dur, yapma” dediğini ancak cinsel saldırının çeşitli şekillerde sürdüğünü de anlattı.

ŞİKAYETÇİ OLMASIN DİYE…

Duvar’da yer alan habere göre, cinsel saldırının şokuyla hareket edemediğini ifade eden mağdur, olayın ardından lavaboya gidip kustuğunu ve hastaneyi terk ettiğini söyledi.

Olayı hastanedeki bir doktora ve psikiyatriste anlattığını ifade eden mağdur, bir meslektaşının tavsiyesiyle şikayetçi olduğunu belirtti. Hastanedeki bazı yetkililerin şikayetçi olmaması yönünde telkinde bulunduğunu ifade eden mağdur, polisi aradığını söyledi.

ERTELENDİ

Tanık ifadelerinin ardından savcılıktan mütalaası soruldu. Savcılık, mağdurun katılma isteğinin kabul edilmesini talep etti. Sanık S.E.’nin beraatini talep ettiği davada, mağdur avukatı Feyza Altun, sanığın tutuklu yargılanmasını talep etti.

Kararını açıklayan mahkeme, tutuklama talebini reddederken, bir sonraki duruşma için 4 Ocak 2024’e gün verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x