Yeşim Salkım, Cumhurbaşkanına hakaretten yargılandığı davada beraat ettiğini duyurdu

“Sisi” lakaplı Seyhan Soylu‘nun avukatı aracılığıyla savcılığa başvurarak hakkında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği yönünde suç duyurusunda bulunması üzerine önceki gün hâkim karşısına çıkan Yeşim Salkım, beraat ettiğini duyurdu. Salkım, sosyal medya hesabından yayınladığı videoda “Sayın savcımız ve hakim beraatime, suçsuz olduğuma karar verdi. Ben kimseye hakaret etmedim. Cumhurbaşkanımıza da etmedim” dedi.

Sisi lakabıyla tanınan Seyhan Soylu, avukatı aracılığıyla savcılığa başvurarak Yeşim Salkım’ın, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiğini ileri sürerek suç duyurusunda bulundu. Şikâyetin üzerine hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatılan Yeşim Salkım, önceki gün hakim karşısına çıktı. Instagram hesabından İstanbul 36’ıncı Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmanın listesini paylaşan Yeşim Salkım, “Evet, bunu da gördük” diyerek tepki gösterdi.

Haâkim karşısında ifade veren Salkım’ın beraatine karar verildi.

Duruşma sonrası Instagram hesabından açıklama yapan ünlü isim, “Bana cumhurbaşkanına hakaretten dosya açılmıştı. Bugün sayın savcımız ve hakim beraatime, suçsuz olduğuma karar verdi. Ben kimseye hakaret etmedim. Cumhurbaşkanımıza da etmedim. Gereksiz bir şekilde adliyeleri böyle oyalamanın anlamı yok. Bize geçmiş olsun, davayı açanlara da artık ne diyeyim… Yine haklıyım, yine haklıyım” ifadelerini kullandı.

İddianamede Salkım’ın sözlerinin Cumhurbaşkanı’nın şeref ve saygınlığına saldırı mahiyetinde olduğuna kanaat getirilmişti.

Adalet Bakanlığı’nın da suç itibariyle Salkım hakkında kovuşturma izni verdiği kaydedilen iddianamede, Yeşim Salkım’ın ‘Cumhurbaşkanı’na alenen hakaret’ suçundan 1 yıl 2 aydan 4 yıl 8 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması isteniyordu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir