Ümit Özdağ’dan Ali Babacan’a Sert Tepki: ‘Bana Utanmazlığın Resmini Yapabilir misin Abidin?’

Zafer Partisi’nin Genel Başkanı Ümit Özdağ,  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın ”Kimseye borcumuz yok, seçimi helalinden kazanmış 15 vekilimiz var” sözlerine sert tepki gösterdi. Özdağ, Ali Babacan’a ‘Bana utanmazlığın resmini yapabilir misin Abidin?’ dedi.

‘Başı dik, alnı açık 15 milletvekilimiz var’

14 Mayıs’taki Genel Seçim’de Millet İttifakı’nın ortağı olan DEVA Partisi, CHP listelerinden 15 milletvekili çıkardı. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Kurban Bayramı dolayısıyla sosyal medyadan yayımladığı mesajında seçim sonuçlarına ilişkin de dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

‘Biz hiç kimsenin hakkını yemedik’

‘Yapamayacağımız hiçbir söz vermedik. Yeniden milletimizin karşısındayız. Bizim kimseye en ufak bir borcumuz yok” diyen Ali Babacan sözlerine şöyle devam etti: ‘‘Hiç kimseyi aldatmadık, hep doğruları söyledik. Kazandığımız her şeyi de anamızın ak sütü gibi helalinden kazandık. Bugün seçimi helalinden kazanmış, başı dik, alnı açık 15 milletvekilimiz var. Evet seçimi kazanamadık bunun için gereken öz eleştiriyi de muhasebeyi de yapmaktan kaçınmayacağız. Biz hiç kimsenin hakkını yemedik.’ 

‘Bana utanmazlığın resmini yapabilir misin Abidin?’

Babacan’ın o sözlerine Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na destekleyen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’dan sert tepki geldi. 

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Özdağ, ‘Bana utanmazlığın resmini yapabilir misin Abidin? Ne gerek var ağabey resme aşağıda fotoğrafı var’ diye yazdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x