SON DAKİKA! Asgari ücrete zam ne zaman yapılacak? Asgari ücrete temmuzda zam yapılacak mı? Asgari ücrete zam tarihi belli oldu

En düşük emekli maaşının 7 bin 500 TL’ye yükseltilmesinin ardından çalışanlarda asgari ücrete zam beklentisi oluştu. Milyonların gözü kulağı asgari ücretle ilgili gelecek zam haberinde… Asgari ücret temmuz zammı ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den açıklama geldi. Peki, asgari ücrete temmuz zammı yapılacak mı? Asgari ücrete ara zam olacak mı? Asgari ücret zammı için görüşmeler ne zaman başlayacak? Bakan Bilgin asgari ücret zammı konusunda ne dedi?

Milyonlarca çalışanın beklediği asgari ücret ara zammı ile ilgili beklenen açıklama geldi. En düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya çıkarılmasının ardından kamuoyunda asgari ücrete zam yapılması beklentisi oluştu.

BEKLENEN AÇIKLAMA GELDİ

Asgari ücrete temmuz ayında zam yapılacağı iddiaları da sosyal medyanın gündemindeydi. Konu ile ilgili açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin asgari ücrete yapılacak temmuz ara zammı için yeşil ışık yaktı.

ASGARİ ÜCRETE TEMMUZDA ARA ZAM YAPILACAK MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’le AKP Genel Merkezi’nde bir araya geldi.

Görüşme öncesi konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücret zammı için temmuz ayına dikkat çekti. Bilgin, “Asgari ücrete zam temmuzda” dedi.

Ocak ayında 2023 yılı asgari ücretini açıklarken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gerekirse ara dönemde zam yapmaktan geri durmayız” demişti.

2023 ASGARİ ÜCRETİ NE KADAR?

2023 yılı için asgari ücret brüt 10 bin 8 lira, net 8 bin 506 lira 80 kuruş olmuştu. Asgari ücretin işverene aylık maliyeti ise 11 bin 759 lira 40 kuruş olmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir