Sıcak Gelişme: FBI, Bu Bitcoin Borsası Yetkilisinin Evini Bastı!

Sıcak bir gelişmede FBI, Bitcoin borsası Kraken’in genç kurucusu Jesse Powell’ın evini bastı. FBI ajanları, Powell’ın bilgisayar korsanlığı ve siber taciz iddialarıyla suçlandığını bildiriyor.

Kraken kurucusu birden fazla suçlamayla Federal soruşturma altında

Kraken’in kurucu ortağı Jesse Powell, kar amacı gütmeyen bir kuruluşu hacklediği ve taciz ettiği suçlamalarıyla federal soruşturmaya altında. The New York Times’tan bir rapora göre, Powell’ın yer aldığı son soruşturma, bilgisayar hesaplarına müdahalesinden ve e-postalara ve diğer iletişimlere erişimi engellemesinden şikayet eden Verge Sanat Merkezi ile ilgiliydi. Ancak, eski Kraken CEO’sunun soruşturmayla ilgili olarak yanlış bir şey yapmayı reddettiği aktarıldı. Kraken konuyla ilgili olarak şu açıklamalara yer verdi:

Kraken, eski CEO Jesse Powell’ın kar amacı gütmeyen bir sanat galerisi olan Verge Sanat Merkezi ile bir hukuk anlaşmazlığına karıştığı konusunda bilgilendirildi. Açık bir federal soruşturma olduğunu ve Verge meselesi hakkında daha fazla bilgi toplamak için arama emirlerinin yürütüldüğünü biliyoruz. ABD Başsavcısı bize Kraken’in hiçbir şekilde soruşturmanın bir parçası olmadığını bildirdi.

New-York Times, ajanların Powell’ın Los Angeles Westside’daki Brentwood’daki evini aradığını, elektronik cihazlara el koyduğunu bildirdi. FBI ve ABD Kaliforniya Kuzey Bölgesi savcılığının Powell’ı en azından sonbahardan beri soruşturduğu ortaya çıktı.

Bitcoin milyoneri bir süredir soruşturma altındaydı

Powell çok aylı soruşturmaya rağmen şu anda kadar herhangi bir suçla itham edilmedi. Jenner & Block’un avukatı Brandon Fox, Verge’nin “hükümete resmin tamamını sağlamayan tek taraflı bir hesap sunarak Powell’ın “yanlış bir şey yapmadığını” gösterdiğini söyledi.

The Times’ın bildirdiğine göre Powell, 2007’de Sacramento merkezli Verge’yi kurdu. Ancak organizasyon 2022’de Verge’nin “yol gösterici ilkelerini” ihlal ettiğini söyleyerek onu yönetim kurulundan çıkardı. Bir Kraken sözcüsü, borsanın hukuki ihtilaf, soruşturma ve arama emirlerinden haberdar olduğunu söylüyor…

Sözcü, “ABD Başsavcısı bize Kraken’in hiçbir şekilde soruşturmanın bir parçası olmadığını ve soruşturmanın Jesse’nin Kraken ile olan ilişkisini ilgilendirmediğini bildirdi” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x