Özdağ: Akşener’in böyle bir şey söylemeye hakkı yok, hepsinin haberi var

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, cumhurbaşkanı Seçimi ikinci turu öncesi CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile imzaladıklarını iddia ettiği protokole ilişkin eleştirilere tepki gösterdi.

AA’nın aktardığına göre Özdağ, partisinin Ankara Çankaya’da düzenlediği “100. Yılında Lozan Barış Antlaşması-Lozan Paneli”nin ardından “protokol”le ilgili tartışmaları değerlendirdi.

‘DEVA VE GELECEK’İ ÇILDIRTIYOR’

Gelecek Partisi ve DEVA Partisi’nin, protokole gösterdiği tepkinin temelinde kendilerine 3 bakanlık verilmesinin yatmadığını savunan Özdağ, şunları söyledi: “Tepkinin temelinde, protokolde Anayasa’nın ilk dört maddesinden taviz verilmemesi, 66’ncı maddeden taviz verilmemesi, terörle tavizsiz mücadele edilmesi, FETÖ ve PKK terörüyle mücadele edilmesi ve Türkiye’de yaşayan tüm sığınmacı ve kaçakların bir sene içerisinde Anadolu Kalesi Projesi’yle geri döndürülmesi var. Esas buna duyuyorlar kızgınlığı ve öfkeyi. Terörle mücadeleden FETÖ ve PKK ile mücadeleden sorumlu olacak kişinin Ümit Özdağ olması, yine sığınmacı ve kaçakları vatanlarına geri yollayacak Anadolu Kalesi Projesi’ni uygulayacak kişinin Zafer Partisi Genel Başkanı olması düşüncesi DEVA’yı ve Gelecek’i çıldırtıyor.”

‘AKŞENER’İN HİÇ HAKKI YOK’

Özdağ, İYİ Parti’den gelen eleştirilerin hatırlatılması üzerine ise şu ifadeleri kullandı: “Üstelik ‘Haberimiz yok’ diyemezler, hepsinin haberi var. Hele Meral Akşener’in böyle bir şey söylemeye hiç hakkı yok. Televizyon kameralarının önünde, 28’inden önce çıktı, tek tek tek açıkladı. Neden açıkladı onu bilemem ama açıkladığını biliyoruz. Ben bile Twitter hesabımdan bu açıklamayı paylaştım. Özetle, Kemal Bey’in yapmış olduğu hamle, yani Zafer Partisi ile bu ittifak çerçevesinde Zafer Partisi’ne İçişleri Bakanlığı ve iki bakanlığın verilmesi bütün bir seçim kampanyası boyunca yapılmış en doğru harekettir. Tabanda da böyle bir karşılık gördü zaten.”

‘PROTOKOLÜN İKİNCİ SAYFASI DA VAR’

Protokolün iki parti arasında yapıldığına işaret eden Özdağ, “İki sayfası var, biz birinci sayfaları açıkladık. İkinci sayfaları da 28’inden sonra açıklamak üzere elimizde tuttuk. 28’inde Kemal Kılıçdaroğlu kazansaydı bu protokol yaşama geçmeyecek miydi, geçecekti. Peki neyin gizliliği? Gizlilik sadece ve sadece, ayın 28’indeki seçimlere kadar çok ön plana çıkartılmaması doğrultusunda Kemal Bey’in ricası üzerine gerçekleşti. Çünkü Kemal Bey’e yönelik DEVA’dan ve Gelecek’ten bazı serzenişler gelmiş. Mesele bundan ibarettir.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x