Mert Günok: Galip gelmek için elimizden geleni yapacağız

A Milli Futbol Takımı, Ermenistan’a karşı deplasmanda alınan 2-1’lik galibiyetin ardından ikinci maçına yarın Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda saat 21.45’te Hırvatistan karşısında çıkıyor.

Bu mücadele öncesinde gerçekleştirilen basın toplantısında takımın tecrübeli kalecisi Mert Günok açıklamalarda bulundu.

“Önemli olan daha az hata yapmamız”

İlk adımı geçtiklerini söyleyen Mert Günok Hırvatistan’ı da yenerek ikinci adımı da geçmek istediklerini belirtti:

“İlk maçın galibiyetle tamamlanmasından sonra şu anda takım olarak morallerimiz yüksek. Hırvatistan bir turnuva takımı. Dünya Kupası’nda ne kadar tehlikeli bir takım olduklarını gösterdiler. Saygı duyuyoruz. İyi bir şekilde hazırlandık. Bizim için gruptan çıkmak çok önemli. Hocamız 8 adım olduğunu söyledi, ilk adımı geçtik, yarın da ikinci adımı geçmek istiyoruz.

Önemli olan daha az hata yapmamız. Ermenistan maçında belirli bölümlerde bazı basit hatalar yaptık. Bu tarz hataları yarın yapmamamız gerekiyor. Kolay bir maç olmayacak. Seyirci desteğiyle daha önce başardığımız gibi yine başaracağımıza inanıyorum.”

“Pes etmek benim lügatımda hiç olmadı”

Tecrübeli eldiven, pes etmenin lügatında olmadığını söyledi.

“Pes etmek benim lügatımda hiç olmadı. Hiçbir zaman yeteneklerimden şüphe etmedim. En iyi yerlerde olmak için çalışmalarımı sürdürdüm. Bu bir tercih meselesi, başımızda olan hocaların bizi tercih etmesi için elimizden gelenin en iyisini yapmak zorundayız.

Ağır bir sakatlık yaşadım. Ondan önce EURO 2020’ye giderken, bir maç haricinde hepsinde ben oynadım. Pandemiden sonra bir yıl ara verildiği için şampiyonada oynama şansı elde edemedim. Bu da içimde ukte kaldı.”

“Milli takımda olduğum için de çok mutluyum”

Milli takımda olduğu için mutlu olduğunu belirten Mert Günok, şu ifadeleri kullandı:

“Şimdi önümüzde yeni bir hedef var. İlk adımı geçtiğimiz gün gerçekleştirdik. Hocamızın performansımı değerlendirmesinden dolayı teşekkür ediyorum. Bireysel olarak hiçbir zaman çalışmayı bırakmadım. Bu her zaman da böyle olacak. 5-6 sene kadar oynamak istiyorum. Milli takımda olduğum için de çok mutluyum. EURO2024’de orada olmak istiyoruz.”

“EURO2024 Finalleri’nde olmak istiyoruz”

EURO 2024’te olmak istediklerini belirten Mert Günok, şunları söyledi:

“Oyuncular olarak ve hocamızın da belirttiği üzere oyun çok iyi değildi Ermenistan maçında. Birçok nedeni var bunun. Saha içerisindeki nedeni basit hatalardı. Grubun ilk maçı olması ve gittiğimiz ülkenin de farklı bir açıdan önemi olması açısından maçın zor geçeceğini biliyorduk. Öyle de oldu. Aslında bunu biraz zorlaştıran da biz olduk. Ermenistan’ın da bizden daha istekli olması, oyun içinde zaman zaman gel git anları yaşandı. Özellikle ilk 15 dakika oyunu elimizde alamadık.

Şanssız bir gol yedik, o da etkili oldu onların öz güven kazanmasında ama galip gelmek önemliydi. EURO2024 Finalleri’nde olmak istiyoruz. Bugün son antrenmanı yapacağız. Büyük maçları daha farklı oynuyoruz, bunun örnekleri var. Yeniden bu turnuvada olmak için önemli bir maç oynayacağız. Yarının daha farklı olacağını ve umarım galip geleceğimizi düşünüyorum.”

“Galip gelmek için elimizden geleni yapacağız”

Galip gelmek için ellerinde geleni yapacaklarını söyleyen Mert, şu açıklamayı yaptı:

“Uzun bir süre sonra burada milli takım olarak oynayacak olmaktan dolayı heyecanlı ve mutluyuz. Yarın Bursa halkının, çevre illerden belki de tüm Türkiye’den gelecek insanların bizi çok iyi destekleyeceğini biliyoruz. Çok güzel bir atmosfer bekliyoruz. İnsanlarımızdan beklentimiz bizi son ana kadar desteklemeleri. Yarın bu desteğe ihtiyacımız olacak. Hırvatistan takımına saygı duyuyoruz.

Bireysel ve takım olarak birçok turnuvada ne kadar başarılı, değerli olduklarını gösterdiler. Ama yarın bizim için Bursa halkıyla bütünleşip galip gelmek önemli olacak. Bu turnuvaya gitmek istiyoruz. Yarın galip gelmek için elimizden geleni yapacağız.”

“Futboldan daha önemli şeyler var”

Son olarak ülkemizde yaşanan deprem felaketi hakkında konuşan deneyimli isim, şunları dedi:

Tüm Türkiye’yi yasa boğan deprem felaketiyle karşı karşıya kaldık. Şu anda zor durumda olan insanımız var. Onlar için küçük de olsa, buradan alacağımız galibiyet onlar için sevindirici bir haber olacaktır. Futboldan daha önemli şeyler var. Orada insanlarımız zor durumda. Böyle bir durum yaşandığı için hepimiz çok üzüntülüydük. Elimizden gelen desteği de gösteriyoruz. Yarın da galip gelebilirsek onlar için de ufak da olsa sevindirici bir durum oluşacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir