Harry Potter dizisi için çalışmalara başlandı

Bu yıl çıkan en büyük oyunlardan biri Hogwarts Legacy’nin yakaladığı başarı sonrası Harry Potter konusundaki çalışmalarına hız veren Warner Bros., popüler seriden uyarlanacak bir HBO dizisi için serinin yazarı J.K. Rowling ile anlaşmak üzere. Rowling ile anlaşmanın tamamlanmasının ardından dizinin hızlı bir şekilde ön hazırlık sürecine geçmesi bekleniyor.

J.K. Rowling’in de yapımcıları arasında yer alacağı Harry Potter dizisi, HBO tarafından hazırlanacak ve daha önce sinemaya uyarlanan orijinal serinin doğrudan bir uyarlaması olacak. Dizinin toplamda yedi sezon olması ve her sezonun ana serinin bir kitabını baştan sona ekrana taşıması planlanıyor.

Harry Potter serisi ile aynı evrende geçen Fantastic Beasts film serisi belki isteneni veremedi ama HBO tarafından hazırlanacak Harry Potter dizisinde yeniden orijinal serinin uyarlanacak olması, izleyicilerin çok daha fazla ilgi göstereceği bir yapımın yolda olduğunu gösteriyor. House of the Dragon ve The Last of Us ile televizyon dünyasının en çok izlenen işlerinden ikisine sahip olan HBO, Harry Potter dizisiyle bunlara bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Görünen o ki HBO’nun televizyon dünyasındaki dominasyonu bir süre daha devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir