Grayscale’in SEC İle Olan Bitcoin ETF Duruşmasında Hareketlilik

Bir jüri heyeti, Grayscale’in Grayscale Bitcoin Trust‘ı (GBTC) bir borsa yatırım fonuna (ETF) dönüştürmeye yönelik devam eden teklifinde temyiz mahkemesi duruşması sırasında düşüncelerini aktardılar.

Temyiz mahkemesi hakimleri heyeti, SEC’in Bitcoin spot piyasa fiyatları ile vadeli piyasa fiyatları arasında bir ayrım yapma mantığını sorguladı.

Hakimler, SEC’in Grayscale’in ETF’sine Karşına Sunulan Argümanlarını Sorguluyor

Bir jüri heyeti, Grayscale’in Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) bir borsa yatırım fonuna (ETF) dönüştürmeye yönelik devam eden teklifinde temyiz mahkemesi duruşması sırasında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) argümanlarına şüpheyle yaklaştı.

Grayscale, SEC’in ETF başvurusunu reddetmesinin geçerli bir sebebi olmadığını kanıtlamak için Salı günü mahkemeye gitti. Şirket, jüri heyetine Grayscale’in GBTC’yi bir ETF’ye dönüştürmesi yoluyla SEC tarafından “düzenlenmeyi istediğini” söyledi. 

Baş Yargıç Sri Srinivasan ve Washington, DC’deki Columbia Bölge Temyiz Mahkemesi Yargıçları Neomi Rao ve Harry Edwards, SEC Kıdemli Danışmanı Emily Parise’e ajansın vadeli ETF’lerin altında yatan Bitcoin vadeli fiyatlarının daha dirençli olduğu iddiası hakkında bir dizi soru sordu.

Yargıç Rao, spot fiyatların aksine vadeli fiyatlar hakkında bir dizi soru sordu:

“Bana öyle geliyor ki Komisyonun gerçekten açıklaması gereken şey, Bitcoin vadeli işlemleri ile Bitcoin spot fiyatı arasındaki ilişkiyi nasıl anladığıdır. Anladığım kadarıyla biri esasen bir türevdir. Zamanın yüzde 99,9’unda birlikte hareket ederler. Öyleyse Komisyon’un görüşüne göre boşluk nerede?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir