Fenerbahçe’nin teknik direktör belirsizliği ve kadro şişkinliği

Yıllardır Süper Lig’de şampiyon olamamanın yüküyle sezonu açmaya hazırlanan Fenerbahçe’nin önünde ciddi sorunlar bulunuyor.

Sarı-lacivertliler, 2 Temmuz’da topbaşı yapacak. En ciddi belirsizlik teknik direktörün kim olacağı… İlk idmana 5 gün kala hoca yok. Kadro şişkinliği de sorun. Kent ve Dzeko’nun eklenmesiyle Fenerbahçe’de 15’i yabancı 34 oyuncu bulunuyor.

Valencia ve Zajc’ın sözleşmeleri bitti, Bruma satıldı. Gençlerden Burak Kapacak, Çağtay Kurukalıp, Tiago Çukur, Eyüp Akcan ve Emre Demir’in yeniden kiralanması planlanırken yeni sezonda düşünülmeyen Berisha, Samatta, Henrique, Nazım, Rossi, Pedro, Serdar Dursun, Osayi ve Crespo olmak üzere en az 14 isimle daha yolların ayrılması öngörülüyor.

Arda’nın geleceği de netleşmedi. İlk resmi sınav Konferans Ligi’nde 27 Temmuz’da…

TEKNİK DİREKTÖRDE KARAR HAFTASI

Fenerbahçe yönetimi teknik direktör kararını vermek için mesai harcıyor. Listede iki isim var.

Fenerbahçe’nin teknik direktör adayları arasında favori konumdaki İsmail Kartal, göreve gelmesi halinde üçüncü kez sarı lacivertli takımda teknik adamlık deneyimi yaşayacak.

En güçlü aday İsmail Kartal… Hac görevini yerine getiren Kartal’ın perşembe günü İstanbul’a dönmesi bekleniyor. Yönetimin kararı İsmail Kartal lehine olursa resmi açıklama da perşembe günkü görüşmeden sonra netleşecek.

İkinci ciddi aday ise Abdullah Avcı… Başkan Ali Koç’un Avcı’nın yaptığı sunumu ve hedeflerini beğendiği öğrenildi. Camianın tepkili olduğu Abdullah Avcı’nın A Milli Takım ile de görüşmesi nedeniyle karar süreci uzadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x