ArtAnkara 9’uncu kez kapıları açıyor…

9-12 Mart’ta ATO Congresium’da sanatseverleri bir araya getirecek olan fuarda, 45’in üzerinde ülkeden bin 500’ü aşkın sanatçının 5 binden fazla sanat eseri sergilenecek. Ayrıca, Ressam ve Sanat Yazarı Abidin Celal Binzet, yarın Cumhuriyet Standı’nda “100. Yılında Cumhuriyet’in Sanatı” kitabını imzalayacak.

ArtAnkara Uluslararası Sanat Fuarı, yarın ATO Congresium’da kapılarını sanatseverlere açacak. 12 Mart’a dek açık olacak fuarda; resim, heykel, seramik, özgün baskı, fotoğraf, dijital sanat, enstalasyon, kavramsal sanat eserleri sergilenecek. Ayrıca, galerilerin yanı sıra sanatsal ürün üreten firmalar, sanat eğitimi veren kuruluşlar, müzeler, sanat ile ilgili dernek ve vakıflar da fuarda yer alacak. Fuar, saat 10.00-20.00 arası, 12 Mart’ta ise 10.00-19.00 arası tüm sanatseverlere açık olacak. Fuarda bu yıl, 150’ye yakın ulusal ve uluslararası galeriler, müzeler, üniversiteler, projeler ve kolleksiyonerlerin yer alacağı atölye, çalıştay, söyleşi ve konferanslar olacak. Fuarın ilk söyleşisi yarın saat 12.00’de “Cumhuriyetin 100. Yılına Yaklaşırken Ülkemizde Sanat Hayatı” konulu söyleşi olacak. Ayrıca; piyano, gitar, saksafon ve flüt dinletileri gün boyu devam edecek. Etkinliklerin bilgilerine fuarın internet sitesinden ulaşılabilecek.

BİNZET ARTANKARA’DA

Ressam-Sanat Yazarı Abidin Celal Binzet de, ArtAnkara’da yarın saat 15.00’te “Sanat İyileştirir” konulu bir söyleşi gerçekleştirecek. Ayrıca, gazetemizin de standının yer aldığı fuarda; Abidin Celal Binzet, Ayşegül Yüksel, Burçak Evren, Evin İlyasoğlu tarafından hazırlanan ve “100. Yılında Cumhuriyet’in Sanatı” kitabını, Binzet okurlar için saat 16.00’da imzalayacak.

KATILIM ÜCRETİ

Fuara, yetişkinler 100 TL, öğrenciler ise 50 TL’ye giriş yapabilecek. 4 günlük kombine bilet bedeli yetişkinler için 200 TL olarak belirlenirken, öğrenciler için ise 100 TL olarak belirlendi. Biletler, ATO Congresium’un girişindeki gişelerden ve ArtAnkara’nın internet sitesinden de temin edilebilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir