Araştırmalar Yoga Yapan Erkeklerde Cinsel Performansın Üç Kata Kadar Arttığını Gösterdi

Yoganın ruhsal ve fiziksel sağlığa birçok olumlu etkisi var. Ancak cinsellik konusunda da yararlı olabileceğini kanıtlayan bir araştırma erkeklerde erken boşalmanın önüne geçebileceğini gösterdi. İşte detaylar…

Kaynak: https://nypost.com/2023/03/06/yoga-ca…

Yoganın cinsel performan üzerine olumlu etkilerini daha önce duymuş muydunuz?

Daha çok insanların mental sağlığı için yaptığı yoga, araştırmalara göre cinsel hayatı da olumlu etkiliyor.

Anglia Ruskin Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma yoga hakkında ilginç bulgular saptadı.

Trends in Urology & Men’s Health adlı bilimsel dergide yayımlanan çalışmaya göre erkeklerin Viagra gibi erektil disfonksiyon ilaçları kullanmadan da yatakta uzun süre dayanması mümkün…

Yoga ve koşu cinsel yaşamın en büyük destekleyicilerinden…

Erkeklerin cinsel ilişki sırasında daha uzun dayanmasını sağlamanın yollarını araştıran Britanyalı araştırmacılar önceden yapılmış konuyla ilgili 54 çalışmayı analiz etti.

Koşu yapan erkeklerin cinsel ilişki süresinin ortalama 39 saniyeden üç dakikanın üzerine çıktığı saptandı.

18 ila 45 yaşındaki 3 bin 485 erkek üzerinde yapılan bir çalışma koşu programına uyan erkeklerle, günlük hayatında hareketsiz olan erkekler arasında cinsel performans açısından önemli farklılıklar buldu. Hareketsiz olan erkeklerin yataktaki süresi 50 saniye olarak belirlendi.

Toplamda 26 erkek 12 hafta boyunca yoga yaptı ve cinsel ilişkide geçirdikleri sürenin üç kattan fazla arttığı gözlemlendi.

İncelenen başka bir çalışma ise yoga üzerineydi ve ilginç sonuçlar barındırıyordu. Yogadan önce yaklaşık 26 saniye olan erkeklerin ortalama seks süresi yaklaşık bir buçuk dakikaya çıkmıştı.

İncelemeler sonucunda spor ya da yoga yapan erkeklerin cinsel performansının yüksek olduğu belirlendi.

Anglia Ruskin Üniversitesi’nde halk sağlığı profesörü Lee Smith konuşmasında, ‘Bu bulgular, nispeten az sayıda erkeği içeren çalışmalara dayanıyor. Yani daha fazla araştırmaya ihtiyacımız var’ dedi.

“Fiziksel aktivitenin her türü cinsel performansını arttırmak isteyen erkekler için ideal olabilir.”

Uzmanlar her 3 erkekten birinin düşük cinsel performans ile mücadele ettiğini söylüyor. Smith, ‘Erkekler yatak odasında daha uzun süre dayanmalarını sağlayacak bu tür taktikler ile eşleriyle ilişkilerini ve özgüvenlerini geliştirebilir’ diye ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir