3. Kez Kanser ile Mücadele Eden Özkan Uğur Yaşam Savaşını Kaybetti!

Türk müziğinin şüphesiz en köklü ve sevilen gruplarından biri olan MFÖ ile çok yakından tanıdığımız Özkan Uğur bir süredir yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle gündeme geliyordu. 3 kez Lenfoma kanserine yakalanan usta sanatçı üç aydır yoğun bakımda immünoterapi tedavisi görüyordu. Tüm sevenleri iyi bir haber beklerken maalesef ki acı haber geldi. Özkan Uğur hayatını kaybetti…

Sanat dünyasının ünlü ismi Özkan Uğur yediden yetmişe milyonlarca kişiyi kendisine hayran etmeyi başarmıştı.

Hem oyunculuğu hem de müzisyenliği ile geniş bir hayran kitlesine ulaşan usta sanatçı MFÖ grubundaki performanları ve Cennet Mahallesi başta olmak üzere rol aldığı tüm yapımlarla adeta unutulmaz oldu.

2 kez Lenfoma kanseri ile mücadele eden Uğur’un kanseri geçtiğimiz sene bir kez daha nüksetmiş ve tedaviye alınmıştı.

Akıllı ilaca başladığını duyuran Özkan Uğur, vücudunda bulunan kanserli hücrelerin de temizlendiğini ifade etmişti. Uğur’un Böbrekleriyle ilgili sorun yaşadığı duyuruldu. Ancak usta sanatçı Koşuyolu’nda bulunan özel bir hastanede İmmünoterapi tedavisi için üç aydır yoğun bakımdaydı.

Pek çok ünlü isim Özkan Uğur için beyaz kan aradıklarını belirten paylaşımlar yapmayı sürdürmüştü.

Entübe edilen Özkan Uğur’dan ailesini ve tüm sevenlerini sevindiren haber geldi. Müzisyen Emre Irmak Uğur’un son durumu hakkında paylaşım yaparak ‘Aslandır, yetenek ötesidir, kalbinin iyiliği, insanlığı, bir de nasıl komiktir… Oğlu Alişan ile konuştum. Şu an vücudu dinleniyormuş ve doktorun dediğine göre durum iyiye gidiyormuş. Haydi Özkan Ağabey! Zımba gibi kalkacaksın ayağa eminim. O kadar çok sevenin ve hayranın var ki… Dualarımızla kalkacaksın ayağa muhteşem insan.’ ifadelerini kullanmıştı.

Tüm hayranlarının iyi bir haber beklediği bu günlerde maalesef ki acı haber geldi… Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından usta ismin vefat ettiğini açıkladı.

Koca Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda ‘Sevgili Özkan Uğur’u kaybettik. Her kulak verene dost ve kaynağı gönül olagelen bu sesi unutmayacağız. Çok üzgünüz. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.’  ifadelerine yer verdi.

Seni hiç unutmayacağız Özkan Uğur… Işıklar içinde uyu! ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x